NJJK på facebook

Støtt NJJK gjennom Grasrotandelen

Vellykket klubbmesterskap med kjempeinnsats fra deltakerne!

Skrevet av: May Linn Hystad og Jørn Terje

Antall deltagere på klubbmesterskapet øker stadig. Det var denne gangen mye guts og mye fin judo å se fra 38 deltakere i barneklassene og 3 i voksenklassen!

De aller fleste møtte opp etter å ha bestått ny gradering mandagen og tirsdagen før og var klare for å vise hva de hadde lært også når det gjelder å gå kamp.

Stine, Veronica og Birger kjørte en lang og god oppvarming for alle sammen slik at både hode og kropp var klare til å yte topp på matta etterpå.

Før kampene startet ble kampreglene meget kort forklart i løpet av en demonstrasjonskamp mellom Veronica og Birger med Morten som myndig dommer.

De minste utøverne med gult belte startet og deretter gikk det oppover i klassene i både vekt, alder og graderingsnivå. Klassene var denne gangen inndelt etter kjente robotfigurer i diverse spillefilmer.

Noen utøvere fikk litt tøffe klasser, men det så ut som at nivået innenfor hver klasse var ganske jevnt og ga passelig store utfordringer for de fleste.

Etter at egen klasse var ferdig fikk utøverne gå til kiosken og motta velfortjent mat og drikke i form av pølser, vafler, kaker, juice og saft 

Dette var avslutningen på vårsemesteret for barna. Mange skal delta på jubapool 2 den 13. juni og derfor er det satt opp frivillig ekstratrening mandag 8. juni – da er det også noen som kommer til å gradere seg.

Vi vil takke alle foreldre og frivillige som var med og bidra til at vi fikk gjennomført klubbmesterskapet:
De som bidro til at utøverne fikk på beltene sine, dommerne, de som førte lister, var speaker, tok tiden, oppdaterte scoringstavlene, sto i kiosken, de som trøstet når det trengte, og alle som var med på å klargjøre og rydde sammen til slutt.

klassene og deltakerne som deltok:

R2D2 - klassen
Markus Hertaas
Brikt Sunde
Paul Aanerud
Apha Bah
Eivind Moe Bech

C3PO - klassen
Amina Abubakarov
Ilez Soslangireev
Eirik Fløtten
AnneLi Berg Aune
Lloyd Forsberg

T1000 - klassen
Erlend halmøy
Chris Sætre Baumgarten
Sondre Lie
Susanne Svendsbøe-Larsen
Tilde Grafsrønningen

Robocop - klassen
Trym Arne Romnes
Erik Svendsbøe-Larsen
Ismaeel Hassan
Isak Alm-Kruse


Wall-E - klassen
Sigurd Bø
Emily Røed
Alpha Bah
Teodora Micic


Terminator - klassen
Mark Don
Jonas Vollset
Sindre Krekling
Sami Yahia
Fathalla Yahia


Eva - klassen
Musa Soslangireev
Karl Henrik Bergh Aune
Navid Lahidji
Nils Aanerud


HAL - klassen
Dennis Alexander Bjertnes
Mansur Abubakarov
Egilsten Pius
Jamal Yahia
Victor Røed
Rohil Noor

Og til slutt Optimus Prime – klassen
Ahmed Yahia
Birger Aune
Mathias (Cyborg) Hansen

----------------------------------
Publisert: 03/06-15 21:12
Publisert av May Linn Hystad

<< Tilbake







Glemt brukernavn/passord?

NJJK er medlem av:
Norges Judoforbund Norges Idrettsforbund Svenska Jiujitsuförbundet

© 2001-2019 Norsk Judo og Jiu-jitsu Klubb - Om nettstedets bruk av informasjonskapsler
Teknisk løsning ved Halmoy.no